dotaz na Bezpečný laboratorní zdroj  • Dobry den zaujal me vas laboratorni zdro,j ale jsem uplny zacatecnik, a proto vas chci pozadat o radu. Uz jsem si zaopatril modul spínaného zdroje ten muj je ale 30V a 5A, muj adapter je 24V a 5A. Chci se zeptat na ty ostatni soucastky zejmena na vyhlazovací a blokovací kondenzátory 1000uF/50V a 100nF/50V, jestli tam mam dat taky takove nebo nejake jine kdyz mam jinej modul? A jeste jeden dotaz na prvni fotce kde je zdroj ze predu tak na zdirkach pro bananky mate jeste jednu modrou soucastku s prouzkama , ktera neni v clanku popsana, co je to, jaka je jeji funkce a a presne parametry (hodnoty)? Dekuju moc z odpoved.  • Dekuju moc za expresni odpoved :).  • Dobrý den,
    přídavné kondenzátory na výstupu zdroje nejsou nutné, jen trochu vylepšují zvlnění výstupního napětí. Jinak klidně použijte ty, které jsou uvedené v článku. Důležité je, aby napětí, na které jsou ty kondenzátory stavěné bylo větší, než je napětí, na kterém budou provozované, jinak by došlo k jejich zničení.

    Na prvním obrázku je navíc na výstupu zapojen rezistor (odpor), který slouží jako umělá zátěž - zdroj má na výstupu 12V a tímto zatěžovacím rezistorem tedy teče 12mA proudu. Sloužil jen pro účel fotografie, aby se na displeji zobrazil protékající proud a odebíraný výkon. Nedávejte ho tedy do své konstrukce.